Żywność, która obiecuje być wolna od tłuszczów trans, może w rzeczywistości zawierać do 0,5 grama częściowo uwodornionych olejów, co znajduje się na liście składników

Żywność, która obiecuje być wolna od tłuszczów trans, może w rzeczywistości zawierać do 0,5 grama częściowo uwodornionych olejów, co znajduje się na liście składników

Usuwa twoją naturalną soczewkę i zastępuje ją plastikowym implantem soczewki. Proces ten może skorygować skrajną dalekowzroczność lub krótkowzroczność. Działa dobrze dla osób, które mają cienkie rogówki lub inne drobne problemy z rogówką. Zabieg związany z LASIK lub LASIK można połączyć z RLE, aby naprawić astygmatyzm.

PRELEX, skrót do zmiany soczewki prezbiopii, to tak naprawdę procedura stosowana w przypadku braku elastyczności oka. Lekarz zdejmuje soczewkę i zastępuje ją soczewką wieloogniskową.

Można ledwo włączyć telewizję lub stacje radiowe, nie słysząc reklam dotyczących nowego, niedrogiego zabiegu, aby pozbyć się tych uciążliwych okularów lub połączeń. Ale jak możesz być pewien, że być może nie grasz w rosyjską ruletkę?

Ekspert medyczny WebMD Bill Lloyd, MD, jest okulistą posiadającym uprawnienia do wykonywania laserowej chirurgii refrakcyjnej. należy do najczęściej wykonywanych operacji w USA. Aby móc rzucić nieco światła na tę niezwykle popularną operację, Lloyd przedstawia dziesięć podstawowych rzeczy, które należy zrozumieć przed poddaniem się laserowej chirurgii refrakcyjnej.

1. Poznaj siebie – dlaczego właściwie chcesz tę operację? Będziesz żył wiecznie, prezentując jego wyniki, więc unikaj szaleństwa. Nie ma żadnych gwarancji. Wielu pacjentów nadal zakłada okulary!

2. Poznaj swojego chirurga – szukaj doświadczonego, certyfikowanego okulisty. Zadawaj bezpośrednie pytania dotyczące doświadczenia chirurga i wskaźnika powikłań. Czy Twój chirurg będzie nadal opiekował się Tobą po zabiegu, po zabiegu, czy też zostaniesz przekierowany do osoby niebędącej lekarzem?

3. Poznaj swoją wadę refrakcji – Im bardziej jesteś krótkowzroczny (krótkowzroczny), tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz potrzebować powtórzenia procedury (eufemistycznie nazywanej „udoskonaleniami”). Zapytaj swojego lekarza, jakie jest prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebować udoskonalenia.

4. Wiesz, czy się kwalifikujesz – nie jest dla wszystkich. Osoby z ciężkimi, określonymi chorobami rogówki oraz innymi wybranymi chorobami oczu nie powinny poddawać się zabiegowi LASIK.

5. Wiedz, co się dzieje – upewnij się, że rozumiesz całą procedurę. Ponieważ nie śpisz przed operacją, nie życzysz sobie żadnych niespodzianek.

6. Poznaj szanse – po laserowej chirurgii refrakcyjnej większość pacjentów cieszy się poprawą (być może niekoniecznie idealną) bez starych okularów. Nikt nie gwarantuje 20/20, 20/25 ani 20/30. Jeśli słyszysz takie twierdzenia, zacznij myśleć o szukaniu gdzie indziej.

7. Poznaj ryzyko – Chirurgia laserowa refrakcji to operacja. Absolutnie nie ma czegoś takiego jak „drobna operacja oka”. Komplikacje, takie jak nadmierna korekcja, niedokładność, zniekształcenie źrenicy, uszkodzenie, podrażnienie i choroba, mogą sprawić, że poczujesz się nieszczęśliwy.https://yourpillstore.com/pl/reprostal-na-przerost-prostaty-cena-w-aptece-gdzie-kupic/ Usłyszysz statystyki około 2% lub 5% komplikacji, ale jeśli wystąpią u Ciebie, to 100%!

12 marca 2001 – Dobra wiadomość jest taka, że ​​widzę; zła wiadomość jest taka, że ​​widzę. Więcej o tym później.

Jednak prawda jest taka, że ​​dwa i pół miesiąca po operacji, aby naprawić mój, a mój nadal nie jest w pełni wyregulowany.

Być może jesteś jak większość ludzi po czterdziestce – starzenie się właśnie zaczyna zmieniać twoje życie w sposób, którego nie lubisz. To miało miejsce z mojego doświadczenia. Doszedłem do punktu, w którym prawdopodobnie nie mogłem zacząć dostrzegać brudu na kuchennym blacie, dopóki nie założyłem okularów do czytania, podczas gdy cyfry na moim samochodowym prędkościomierzu były trochę niewyraźne.

Pozwólcie mi więc raz jeszcze przypomnieć sobie, jak skończyłam się trzy dni po minionych świętach Bożego Narodzenia, nosząc plastikowe bańki na oczach w centrum chirurgii laserowej szpitala Zale Lipshy w klinice University of Texas Southwestern w Dallas (UTSW). Może pomóc Ci zdecydować, czy ten proces jest dla Ciebie.

Od dłuższego czasu myśl o tym czaił się z tyłu mojej głowy. Ale aż do półtora roku temu proces zakończył się zatwierdzeniem przez FDA ograniczonym do krótkowzroczności. Dzieje się tak z pewnością zawsze wtedy, gdy krzywa rogówki jest zbyt stroma, co powoduje rozmycie odległych obrazów. Ilekroć operacja została zatwierdzona z powodu dalekowzroczności (krzywizna rogówki jest zbyt płytka, co powoduje rozmycie bliskich obiektów), szansa na wykonanie jej samodzielnie była o krok bliżej.

Latem ubiegłego roku FDA zatwierdziła dwie maszyny laserowe do korekcji nadwzroczności (gdzie w rzeczywistości ma nieregularny kształt – bardziej przypomina piłkę nożną zamiast koszykówki). Kiedyś opowiadałem o tym, wykorzystując jako swoje główne źródło H. Dwight Cavanagh, dr n. Med., Wiceprezes oddziału okulistycznego UTSW. Uważnie słuchałem, co ma do wypowiedzenia w związku z procedurą; biorąc wszystko pod uwagę, był jednym z lekarzy, którzy przeprowadzili, a także wśród badaczy w badaniu porównującym ten proces z innym rodzajem operacji laserowej zwanej PRK. Mówiłem również o człowieku pod sześćdziesiątkę, który brał udział w badaniu klinicznym LASIK w klinice, który zaoferował świetną recenzję.

Kiedy kłujesz i palisz, wyglądasz na czerwono lub czujesz się ziarnisty – jakby utknął w nich jakiś piasek – prawdopodobnie masz. Ten problem czasami pojawia się, gdy małe gruczoły na powiekach i wokół nich nie wytwarzają wystarczającej ilości łez, aby Twoi rówieśnicy byli zdrowi i wyraźni.

Kiedy łzy dobrze spełniają swoje zadanie, konsekwentnie utrzymują gładką, wygodną i nawilżoną powierzchnię oka, zmywają kurz i zanieczyszczenia, chroniąc je przed chorobami. Zdrowe oczy sprawiają, że łzy przez cały dzień, każdego dnia pozostają wilgotne.

Ale czasami niektóre choroby, a czasami nawet starzenie się sprawiają, że płaczesz mniej. Suche oko może również wystąpić, gdy twoje oczy nie wytwarzają odpowiedniej różnorodności łez, aby oczyścić cząsteczki lub regularnie utrzymywać powierzchnię dobrze nawilżoną. To, co robisz, aby Twoje dziecko było bardziej komfortowe w odcieniach niebieskiego, brązowego lub zielonego, zależy od tego, co powoduje suchość oczu.

W niektórych przypadkach lekarz może preferować leczenie podstawowego problemu lub stanu; albo może przepisać specjalne leki, aby po prostu pomóc oczom w zwiększeniu łez, lub zasugerować sposoby powstrzymania przedwczesnego odpływu łez z oczu.

Dodatkowo możesz zrobić samodzielnie, aby złagodzić szorstkie, irytujące oznaki i objawy. Zdecyduj się wypróbować te proste, naturalne środki zaradcze, aby znaleźć ulgę:

Łzy są zbudowane z oleju, wody i. Twoje oczy potrzebują wszystkich trzech części, aby pozostały wilgotne i zdrowe. Zapalone i łuszczące się powieki mogą zatkać gruczoły wydzielające łojotok na krawędzi powieki i spowodować suchość oka.yourpillstore.com

Aby po prostu złagodzić podrażnienia i rozluźnić zatkane oleje, zwilż czystą myjkę ciepłą, wykręć ją i umieść na zamkniętym naczyniu na co najmniej minutę. Delikatnie połącz krawędź powieki dłonią, aby wycisnąć zatkane oleje. Wilgotne ciepło pomaga rozluźnić zatkane oleje w gruczołach. Często zwilżaj szmatkę, dzięki czemu pozostaje ciepła. Możesz potrzebować ciepłych okładów każdego dnia, aby po prostu pomóc obniżyć poziom, nawet jeśli twoje oczy poczują się znacznie lepiej.

Kiedy jesteś suchy, podrażniony, możesz udać się do apteki po kilka kropli. Można sobie wyobrazić, że to tylko szybka podróż i wkrótce staniesz przed niekończącymi się półkami z opcjami. Czy przy tak wielu dostępnych typach ma znaczenie, który wybierzesz?

Tak, zdecydowanie tak. Używasz różnych rodzajów kropli do rozwiązywania różnych problemów, takich jak vs. Podczas gdy niewłaściwe mogą pogorszyć objawy.

W większości znajdziesz trzy główne rodzaje kropli:

 • krople
 • Krople przeciw zaczerwienieniu

Niektóre krople mogą mieć różne skutki, jednak jeśli zdasz sobie sprawę z tych podstawowych typów, zrozumiesz, jak rozważnie wybierać.

Możesz również zauważyć naturalne, homeopatyczne lub naturalne krople do oczu. Ogólnie rzecz biorąc, po prostu nie ma wielu dowodów na to, jak dobrze to działa.

Kiedy ich używać. Sztuczne łzy to twoje ulubione krople. Ich głównym zadaniem byłoby konsekwentne utrzymywanie dobrej i wilgotnej powierzchni oczu.

Co w nich jest. Starają się naśladować prawdziwe łzy, ale to się udaje, to dość skomplikowane. Dlatego różne marki używają różnych mieszanek składników, takich jak na przykład:

 • Lubrykanty utrzymujące wilgotność oczu (wszystkie sztuczne łzy mogą mieć trochę)
 • , jak sód i, który może pomóc leczyć górną część oka
 • Guma guar, występująca w bardziej tłustych kroplach. To naprawdę duża pomoc, jeśli możesz dostać suchych oczu, ponieważ łzy szybko wysychają.
 • Konserwanty zapobiegające rozwojowi bakterii w butelce z kroplami

Możesz zdecydować się na wypróbowanie różnych marek, aby zobaczyć, która z nich jest najbardziej skuteczna dla Twoich oczu.

uważaj na konserwanty. Sztuczne łzy z nimi są świetne, ponieważ często są tańsze. Jednak u wielu osób mogą one pogorszyć suchość oczu. Niektóre osoby są uczulone na konserwanty, między innymi mogą podrażniać oczy.

Unikaj sztucznych łez, które zawierają konserwanty, jeśli:

 • Drażnią twoje oczy.
 • Twoje suche oko jest ciężkie.
 • Używasz kropli dużo więcej niż cztery do sześciu razy dziennie.

kiedy szukasz kropli do oczu niezawierających konserwantów, pamiętaj, że nie są one również dostępne w typowych butelkach z kroplami do oczu. Zamiast tego często umieszcza się je w fiolkach jednorazowego użytku. Odkręcasz wieczko, wkładasz krople i wyjmujesz fiolkę. Dodatkowo będą droższe niż inne rodzaje.

jest czymś więcej niż tylko niewygodą. To może cię zranić. Zabiegi i proste czynności mogą przynieść ulgę w bólu.

Twoje naturalne łzy kąpią się i koją za każdym razem, gdy mrugasz. Jeśli nie zrobisz wystarczająco dużo łez lub jeśli wyparują one przedwcześnie, Twoje oczy wysychają. Mogą zostać poważnie zainfekowane, a powierzchnia oka zostanie uszkodzona, jeśli nie będzie leczona.

, olej i śluz tworzą zdrowe łzy. Krople do oczu zwane sztucznymi łzami naśladują Twoje prawdziwe. Zazwyczaj są one tym, co lekarze sugerują jako pierwsze. W aptece można wybierać spośród wielu dostępnych bez recepty marek. Być może będziesz musiał zdobyć jeden z tych kilku, zanim znajdziesz taki, który działa dla Ciebie.

Krople zawierają konserwanty lub bez nich. Jeśli używasz sztucznych łez cztery lub więcej razy dziennie, wybierz jedną bez. Konserwanty mogą podrażniać.

są również wykonane z grubszych pasm i maści. Wykorzystaj je, jeśli zwykłe krople nie działają. Używaj ich przed snem, ponieważ gęsty płyn może rozmazać.

Czasami sztuczne łzy nie wystarczą, a zespół suchego oka jest trwały (przewlekły). Twój lekarz może zasugerować (,) krople. Ten lek ma tendencję do wytwarzania większej ilości własnych łez poprzez uspokojenie w obrębie gruczołów łzowych.

Będziesz go używać dwa razy dziennie. Praca może zająć nawet pół roku, ale początkowo może powodować pewne podrażnienia.

Nowa kropla zwana () również ogranicza obrzęk i może złagodzić oznaki lub objawy zespołu suchego oka. Te krople używasz również dwa razy dziennie. Możesz otrzymać ulgę w mniej niż 14 dni.

Kiedy zespół suchego oka jest poważny, będziesz potrzebować kropli do oczu, aby szybko złagodzić objawy. Będziesz ich używać tylko przez krótki czas.

Twój lekarz okulista może zasugerować zablokowanie kanalików łzowych, aby oczy dłużej pozostały wilgotne. Do przewodów w wewnętrznym kąciku oczu umieszcza się małe zatyczki. Spowalniają one przepływ łez do nosa. Alternatywnie pozostają na wierzchu oka. Wtyczki są usuwane później lub pozostawione na dłuższy czas.

Lub lekarz może zalecić operację całkowitego zamknięcia przewodów.

może być efektem ubocznym przyjmowanego leku, wskaźnikiem innego stanu zdrowia lub być może przewlekłym problemem, z którym często się zmagasz ze względu na środowisko.

Niezależnie od tego, dlaczego ją masz, dobrze jest wiedzieć, kiedy należy skontaktować się z lekarzem w celu wykonania zabiegu.

Kiedy już to zrobisz, może pojawić się na kilka różnych sposobów, w tym:

 • Kłucie, pieczenie lub swędzenie
 • Śliski śluz w twoim lub wokół twojego
 • Czujesz się tak, jakbyś miał coś w swoim
 • Zaczerwienienie
 • Problem z noszeniem połączeń
 • problemy z jazdą w nocy
 • Problemy z czytaniem lub patrzeniem na ekran wyświetlacza przez jakiś czas
 • Wodnisty
 • Rozmazany
 • Zmęczone lub ciężkie powieki
 • Problemy z łzami, gdy poczujesz płacz

często można złagodzić te objawy za pomocą leków dostępnych bez recepty, takich jak żele i maści. Innym razem najlepiej wezwać lekarza.

Często, z typowym zespołem suchego oka, Twój lekarz domowy stawia diagnozę i sugeruje sztuczne łzy. W poważniejszych przypadkach może być potrzebny zegarmistrz.

Lekarz powinien o tym wiedzieć, kiedy zespół suchego oka uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności lub powoduje irytację.

Na przykład musisz zaplanować podróż, jeśli:

 • Twoje objawy nie ustępują.
 • Być może nie masz pewności, co powoduje suchość oka.
 • Leczenie w domu nie pomaga.

Twój lekarz będzie chciał ustalić, co powoduje zespół suchego oka. Będzie też chciała się upewnić, że nie jest zaawansowana. Zaawansowany zespół suchego oka może uszkodzić przewodzenie oka. Z czasem może również powodować owrzodzenia oczu lub blizny na powierzchni oka. Większość z nich może mieć wpływ na twój.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone 18 czerwca 2019 r

ŹRÓDŁA:

American Optometric Association: „Dry Eye”.

Klinika Uniwersytetu Columbia: „Zespół suchego oka”.

National Eye Institute: „Facts About Dry Eye”.

Klinika Mayo: „Zespół suchego oka”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli swędzisz, palisz lub kłujesz, zatyczki punktowe mogą być tylko faktem, aby złagodzić objawy. To, jak dobrze działają, zależy od przyczyn twoich problemów i rodzaju wtyczki, którą Ty i Twój lekarz wybieracie.

Twój lekarz wprowadza zatyczkę do kanału łzowego, aby zablokować naturalny odpływ łez z kanału łzowego do nosa. Dzięki temu łzy, krople do oczu i lekarstwa pozostają w twoich oczach dłużej i pomagają utrzymać wilgotność oczu.

Znajdziesz trzy rodzaje tego, co Twój lekarz określi jako zatyczki łzowe.

Korki kolagenowe: rozkładają się w ciągu dni, miesięcy lub miesięcy. Twój lekarz może najpierw zasugerować, aby sprawdzić, czy wtyczki mogą w ogóle pomóc. Jeśli tak, może zechcieć je później zastąpić, mając bardziej trwały model.

Zatyczki punktowe (silikonowe) mogą być leczeniem długotrwałym. Gdy tylko lekarz wprowadzi jeden do kanału, końcówka będzie ledwo widoczna na powiece. Co sprawia, że ​​lepiej jest go usunąć, gdy masz problemy lub potrzebujesz nowego rodzaju leczenia. Prawdopodobnie najczęstszym problemem związanym z wtyczkami punktowymi jest fakt, że mogą wypadać.

Korki wewnątrzanałowe są najtrwalszym rodzajem. Idą dalej do kanału i nie można ich zobaczyć na wierzchu powieki. Mogli pozostać na miejscu przez kilka lat. Jedna wada: leczenie może wymagać operacji.

To proste. Twój lekarz może to wykonać w pracy. Lekarz znieczula kanał łzowy, a następnie wepchnie zatyczkę kleszczami. Lekarz może preferować rozszerzenie otworu kanalika za pomocą narzędzia zwanego rozszerzaczem łez. Może to wydawać się nieco dziwne, ale być może nie jest bolesne i zajmuje tylko kilka minut.

Wtyczki są również dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Twój lekarz określi najbardziej przydatne dopasowanie.

Przy pierwszej wizycie otrzymasz pełny. Twój lekarz poprosi o historię twoich objawów. Mogą również chcieć zmierzyć oznaki suchości i sprawdzić płynność i jakość łez.

Znajomość przyczyny zespołu suchego oka ma kluczowe znaczenie. Wtyczki nie działają dla wszystkich innych. Są najbardziej przydatne, gdy nie produkujesz wystarczającej ilości łez lub masz łzy niskiej jakości. Twój lekarz prawdopodobnie zacznie cię od lub spadnie. Jeśli to nie złagodzi twoich problemów, następną rzeczą może być wtyczka.

Dennis Thompson HealthDay Reporter

CZWARTEK, 26 grudnia 2019 r. (HealthDay News) – Nadchodzi nowy rok, wystarczający powód, aby tłumy ludzi szukających odpowiedzi na postanowienie dotyczące zdrowego odżywiania.

Przerywany jest naprawdę uzasadnioną opcją, którą mogliby chcieć rozważyć, twierdzi, że nowa recenzja w ramach problemu z 26 grudnia New England Journal of Medicine.

„Stan związany z nauką dotyczącą przerywanego postu ewoluował do tego stopnia, że ​​można go teraz uznać za jedno podejście, obejmujące ćwiczenia i zdrowe wybory żywieniowe, do poprawy i utrzymania zdrowia jako podejścia do stylu życia” – powiedział starszy autor Mark Mattson, neurobiolog z Johns Hopkins Medicine w Baltimore.

Mattson powiedział, że istnieją dwa główne sposoby przyjęcia przerywanego postu w sobie:

 • Codzienne ograniczone czasowo karmienie daje ci wąskie okno, w którym możesz jeść, często sześć do ośmiu godzin każdego dnia.
 • Okresowy post 5: 2 wymaga, aby ludzie jedli tylko jeden umiarkowany posiłek przez dwa dni w tygodniu.

Mattson wyjaśnił, że osoby poszczące zazwyczaj powoli spalają glukozę znajdującą się w ich wnętrzu. Wątroba zawiera około 700 kalorii glukozy.

„Wykorzystanie zapasów energii w wątrobie zajmuje od 10 do 12 godzin” – powiedział Mattson. „W takim razie tłuszcze są wykorzystywane jako energia”.

Technika ta znana jest jako „zmiana metaboliczna”, dlatego popularny wśród ludzi w USA schemat jedzenia obejmujący trzy posiłki dziennie nie pozwala ich ciałom na działanie poprzez zapasy energii w wątrobie i wypracowanie przejścia na spalanie tłuszczu, Powiedział Mattson.

W nowym artykule Mattson i współpracownicy podsumowali obecne dowody kliniczne. Badania pokazują również, że przerywany post może:

 • Stabilizuj, zwiększaj odporność na stres i tłumiąc.
 • Zmniejsz i popraw odpoczynek.
 • Popraw zdrowie mózgu i pamięć.

„Jeśli myślisz o przerywanym poście jako modnej diecie, myślę, że jest to całkiem uzasadniona opcja” – powiedziała Hannah Kittrell, zarejestrowana dietetyk i menedżerka związana z Mount Sinai PhysioLab w Nowym Jorku, centrum odżywiania i fizjologii ćwiczeń.

„Wyjaśnieniem tego jest to, że nie eliminuje całkowicie żadnych grup żywności” – powiedział Kittrell, który nie był przedmiotem badań. „Być może nie mówi, że nie jesz węglowodanów, nie jesz tłuszczu. To tylko modulacja, kiedy spożywasz jedzenie”.

Jeśli chodzi o rehabilitację, jeden lek nie jest odpowiedni dla wszystkich. Twój zespół rehabilitacyjny wykorzysta Cię, aby zdecydowanie dowiedzieć się, które, jeśli w ogóle, mogą poprawić sztywność po. Należy pamiętać, że te leki nie są lekarstwem. Są to zazwyczaj trwające terapie, które łagodzą zewnętrzne objawy spastyczności.

„Nie ma leków, o których udowodniono, że – w dużych, dobrze zaprojektowanych – bezpośrednio pomagają w rehabilitacji ruchowej poza ich wpływem na spastyczność” – mówi dr n. Med. Rebecca Gottesman, Gottesman jest adiunktem neurologii naczyniowo-mózgowej w Johns Hopkins Hospital w Baltimore.

Kiedy dochodzi do spastyczności, mięśnie pozostają napięte. Może to łatwo spowodować nieregularną postawę i niekontrolowane ruchy. Prawie jeden na trzech pacjentów może mieć spastyczność po udarze. Spastyczność może wystąpić w dowolnym miejscu ciała ludzkiego, ale najbardziej typowa jest w obrębie ramienia. Czynności takie jak ubieranie się i jedzenie mogą stać się bardzo trudne.

Ale pomoże szereg metod leczenia, w tym leki. Terapie, które stosujesz, różnią się w zależności od stopnia i ciężkości spastyczności. Aby kontrolować problem, możesz potrzebować wielu typów. A dla uzyskania najbardziej użytecznych rezultatów podczas rehabilitacji po udarze, leki w połączeniu z terapią, na przykład i ćwiczeniami wzmacniającymi, działają najbardziej i często są pierwszą linią leczenia. Bez codziennej rehabilitacji mięśnie pozostaną napięte, a stawy unieruchomione.

Kiedy masz poważny, nieregularny ton – nieregularny wzrost napięcia mięśniowego i obniżoną zdolność do rozciągania się związaną z masą mięśniową – i biorą w nich udział wszystkie kończyny, leki doustne mogą być najmądrzejszym wyborem, stwierdza Bogey. Leki te działają na wiele mięśni jednocześnie. Niemniej jednak mogą również powodować negatywne skutki ogólnoustrojowe, takie jak senność. „Pacjenci mają tendencję do przyjmowania środków uspokajających, zanim zobaczą zalety tych leków” – stwierdza Stein. „Być może nie chodzi o to, że nie mają one jakiejś wartości, jednak negatywne skutki przeważają na ogół nad korzyściami klinicznymi”.

Leki doustne na spastyczność obejmują na przykład te:

 • () rozluźnia mięśnie, działając na ośrodku. Może zmniejszyć, napięcie i ból oraz poprawić elastyczność. Negatywne skutki mogą obejmować dezorientację lub lekką sedację w porównaniu z innymi metodami leczenia, brak napięcia mięśniowego lub koordynacji oraz nienaruszone mięśnie.
 • chlorowodorek () zmniejsza spastyczność poprzez blokowanie impulsów nerwowych. Niemniej jednak nie zmniejsza to energii masy mięśniowej. Ponieważ utrzymuje się przez kilka dni, tyzanidynę lepiej stosować tylko wtedy, gdy będziesz jej potrzebować do ulgi lub do wykonania określonych czynności. Negatywne skutki mogą obejmować, i senność.
 • Benzodiazepiny (i) rozluźniają mięśnie i zmniejszają spastyczność na krótki czas. Robią to poprzez działanie w ośrodkowym układzie nerwowym. Negatywne skutki mogą obejmować senność, osłabienie masy mięśniowej, upośledzenie umysłowe lub uzależnienie.
 • sód () blokuje sygnały powodujące kurczenie się mięśni. Może to zmniejszyć napięcie mięśni. Negatywne skutki mogą obejmować, osłabienie, senność,,,, i rzadko.

Wpisz „dietetyczny napój gazowany” i „” w preferowanej wyszukiwarce internetowej, a będziesz zaskoczony tym, co odkryjesz.

„Pij więcej dietetycznych napojów gazowanych, zwiększaj nadwagę?” pyta jeden nagłówek. „Diet Soda: Doorway to Weight Gain” krzyczy inny.

W trakcie aktualnych poszukiwań w popularnej przeglądarce 49 powiązanych z pierwszymi 50 trafieniami dotyczyło historii ostrzegających osoby pijące napoje dietetyczne, że napoje mogą sprawić, że będą mieli dużo funtów.

Jedynym wyjątkiem okazał się wpis w Wikipedii dotyczący „dietetycznych napojów gazowanych”, w którym wspomniano również o obawach związanych z przyrostem masy ciała.

Jeśli myślisz o tym, co nadal czytasz w Internecie, jasne jest, że picie dietetycznych napojów gazowanych powoduje przyrost masy ciała, prawda?

Być może, ale najprawdopodobniej nie, naukowiec dr Barry Popkin mówi WebMD. Jasne jest, że nauka jest daleka od rozstrzygających.

Opracowuje wszystkie wiadomości i wpisy w dziennikach internetowych cytuje dokładnie te same badania: badania na szczurach przeprowadzone przez dwóch badaczy z Uniwersytetu Purdue i dwa badania, które były śledzone z czasem przez osoby pijące napoje gazowane.

Popkin, który kieruje działem epidemiologii na Uniwersytecie w Nowym Jorku w Chapel Hill, twierdzi, że żadne badania nie są przekonujące, że napoje gazowane bez kalorii wpływają na przyrost masy ciała.

Żaden przyjaciel nie jest związany z branżą napojów bezalkoholowych, własne badania Popkina łączą słodzone cukrem napoje gazowane i kierował ogólnoświatowym wysiłkiem zmierzającym do stworzenia automatów sprzedających je poza szkołami.

„Blogerzy z tego świata przylgnęli do poglądu, że napoje gazowane powodują otyłość, ale nauki po prostu nie ma, aby to potwierdzić” – mówi Popkin.

W ramach analizy opublikowanej w zeszłym roku Popkin i współautor Richard D. Mattes, PhD, MPH, RD, który jest profesorem na Uniwersytecie Purdue, ale nie był aktywny w badaniach na szczurach, dokonali przeglądu badania badającego wpływ na wagę.

Znaleźli niewielkie poparcie dla poglądu, że bezkaloryczne słodziki pobudzają apetyt lub przyczyniają się do otyłości na kilka innych sposobów, niemniej jednak twierdzą, że potrzeba więcej badań, aby wiedzieć bez wątpienia.

Kiedy naukowcy z Purdue, dr Susan Swithers i dr Terry Davidson, opublikowali swoje pierwsze badania na szczurach, których celem było sprawdzenie ich teorii, która zmienia zdolność organizmu do kontrolowania spożycia kalorii, ludzie ci być może nie byli przygotowani na uwagę prasy, jaką otrzymały ich badania.

Jeśli jesteś tym, co jesz, zgodnie z powiedzeniem, przeczytanie listy składników na opakowanej żywności może zapewnić ci przerwę.

Niektóre potrawy zawierają dużą liczbę składników o skomplikowanych nazwach, które brzmią, jakby należały do ​​laboratorium chemicznego, a być może nie na talerzu. Niektórzy wymieniają rzeczy, które zaprzeczają twierdzeniom przedstawionym z przodu związanym z pakietem. Zacznij myśleć tylko o dwóch przykładach:

 • Pokarm, który sam się trąbi, zawiera produkty pełnoziarniste, może mieć znacznie więcej cukru niż zboża.
 • Żywność, która obiecuje być wolna od tłuszczów trans, może w rzeczywistości zawierać do 0,5 grama częściowo uwodornionych olejów, których jest na liście składników.

„Listy składników to naprawdę świetny sposób, aby dowiedzieć się dokładnie, co zawiera zapakowana żywność” – mówi dr Christine A. Rosenbloom, doktor nauk humanistycznych, profesor na Georgia State University. „Ale pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że składniki są wymienione w kolejności malejącej według dominacji. Pierwsze dwa lub trzy składniki byłyby tymi, które mają największe znaczenie. Składniki na końcu związane z listą mogą występować w bardzo niewielkich ilościach”.

Kilka wskazówek na temat tego, co powinni wziąć pod uwagę specjaliści:

W szczególności w przypadku zbóż, krakersów, makaronów i pieczywa termin „cały” powinien pojawiać się w pierwszym lub drugim składniku, niezależnie od tego, czy chodzi o pełne ziarno pszenicy, owies, żyto czy inne ziarno. Jedną z metod podwójnego sprawdzenia byłoby przeanalizowanie zawartości włókien w panelu faktów. Żywność pełnoziarnista powinna dostarczać co najmniej 3 gramy błonnika na porcję, a najlepiej więcej, według eksperta ds. Żywienia gospodarstw domowych z University of Pennsylvania, dr Lisy Hark.

Coraz więcej pakowanych produktów jest słodzonych z zaskakującą gamą cukrów, które dodają kalorii bez zwiększania wartości odżywczych. Składniki kończące się słowem „ose” to rodzaje cukru, ponieważ są to miód i słodziki kukurydziane.

Aktualne badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis wykazało, że te słodziki mają podobny efekt metaboliczny jak inne rodzaje cukru. Mimo to wszystkie słodziki dodają kalorii, ale niewiele, a także mogą subskrybować problemy.

Aby zrozumieć, ile gramów cukru zawiera dany produkt, przejrzyj etykietę z informacjami o składnikach odżywczych. Cztery do 5 gramów cukru to odpowiednik płaskiej łyżeczki do herbaty.

Wydaje się, że prawie co tydzień nowe badanie ostrzega przed innym możliwym zagrożeniem dla zdrowia związanym z napojami gazowanymi.

Prawdopodobnie najnowsze nagłówki gazet wzbudziły obawy, że napoje gazowane dietetyczne zwiększają ryzyko. Dieta i regularne napoje gazowane są związane z uszkodzeniami i określonymi nowotworami. Zwykłe napoje gazowane zostały powiązane z podwyższonym poziomem.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat opublikowano kilkaset badań nad sodą, ale większość z nich dotyczyła badań przeprowadzonych na ludziach (zamiast myszy lub szczurów), polegających na wspomnieniach ludzi o tym, co wypili.

Badania obserwacyjne, takie jak te, mogą wskazywać na możliwe obawy, niemniej nie mogą udowodnić, że napoje gazowane stanowią lub nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

Jeśli pijesz napoje gazowane – zwłaszcza jeśli pijesz ich wiele – czym dokładnie chcesz modelować wszystkie nagłówki? Czy zignorowałbyś ich ze względu na fakt, że przemysł napojów tak robi, jako zły szum naukowy i medialny? A może nadszedł czas, abyś odłożył testament i mocno sprawdził to, co pijesz?

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w czasopismach medycznych opublikowano wiele badań analizujących wpływ picia słodkich napojów lub napojów gazowanych na zdrowie. Niektórzy doradzali związek; innym nie udało się.

Czasami relacje medialne z tych badań zaskakiwały badaczy.

Tak było w przypadku epidemiologa dr Hannah Gardener, związanej z University of Miami. W lutym przedstawiła wczesne wyniki swoich badań na spotkaniu na temat zdrowia i ostatecznie nie była przygotowana na zainteresowanie mediów.

Historia ukazała się we wszystkich głównych firmach, w wielu głównych gazetach oraz w Internecie, w tym w WebMD.

Wczesne odkrycia wykazały 48% wzrost i ryzyko wśród osób pijących codziennie napoje gazowane w diecie, w porównaniu z tymi, którzy w ogóle nie pili dietetycznych napojów gazowanych lub nie pili ich każdego dnia.

Większość raportów ostrzegała, że ​​wyniki są wstępne i być może nie dowodzą, że napoje gazowane są dietetyczne.

Ale Gardener twierdzi, że wiele doniesień medialnych zawyżało wyniki. Jak również za każdym razem, gdy historie były trafne, twierdzi, że w wiadomościach często najpierw się mylili, pozostawiając wrażenie, że jej badania potwierdziły związek diety z napojami gazowanymi.

Myśl o zdrowszym napoju bezalkoholowym może wydawać się oksymoronem. Jednak dla producentów napojów gazowanych to najgorętszy trend w kategorii lepszych dla Ciebie żywności i napojów.

Mając na uwadze i zdrowie, ludzie poszukują zdrowszych, bardziej naturalnych napojów. Producenci mają nadzieję, że zwiększą spadającą sprzedaż napojów gazowanych nowymi „zdrowymi” napojami gazowanymi z domieszką minerałów i sprzedawanymi na naturalnie brzmiących warunkach.

Sprzedaż napojów gazowanych spada w wyniku popularności wody butelkowanej i napojów niegazowanych, takich jak herbaty, soki, napoje rekreacyjne i napoje „funkcjonalne” z dodatkiem składników, które rzekomo zwiększają lub zwiększają energię.

Firmy sodowe zareagowały wprowadzeniem usług i działaniami marketingowymi.

Niektóre napoje gazowane są obecnie sprzedawane jako „musujące”, co oznacza pełnowartościowy, bardziej naturalny napój. Znajdziesz napoje bezkaloryczne z domieszką minerałów, takie jak Diet Coke Plus i Tava firmy Pepsi. Napoje gazowane „zero kalorii” są kierowane do konsumentów, którym nie tylko podoba się koncepcja napoju „dietetycznego”. Ożywione smaki, takie jak granat, wiśnia, wanilia, cytryna, limonka i karmel, mogą również stanowić źródło napojów gazowanych.

„Branża napojów wierzy, że wszystkie napoje, w tym gazowane napoje bezalkoholowe, są elementem zdrowego i zrównoważonego stylu życia” – mówi Tracey Halliday, rzeczniczka American Beverage Association. Zwraca uwagę, że wiele produktów związanych z branżą napojów, w tym wody butelkowane, soki, napoje rekreacyjne i dietetyczne napoje gazowane, jest katalizatorami zdrowia i.

Prawda jest taka, że ​​sztucznie słodzone napoje bezalkoholowe – nawet te wzbogacane suplementami diety – wcale nie są naturalne i zdrowe, stwierdza Marion Nestle, profesor i autorka książki z New York University. rzeczy do jedzenia.

„Promowanie napojów gazowanych jako zdrowych jest niedorzeczne, ale w dzisiejszych czasach ludzie domagają się więcej zdrowy wygląd Producenci żywności, napojów i napojów bezalkoholowych muszą zwiększyć sprzedaż ”- stwierdza.

Dodaje, że większość konsumentów nie potrzebuje dodatkowych witamin znajdujących się w wzmocnionych napojach gazowanych.

„Nie mieliśmy niedoboru witamin, a te napoje nie rozwiązują rzeczywistych problemów medycznych naszego kraju, lub” – mówi Nestle.

dokonał cięcia, podobnie jak obiecujący i słodzik, który szturmem podbił planetę – i czytelników WebMD.

Oto dziesięć najczęściej oglądanych wiadomości w WebMD w 2005 roku:

 1. Najgorsze miasta, najgorsze błędy w astmie
 2. Najlepsze stany dla wychowania zdrowych dzieci
 3. Ptasia grypa: 10 pytań, 10 odpowiedzi
 4. 4 kroki do lepszego zdrowia w 6 tygodni
 5. Nowy lek dietetyczny może pomóc dietetykom
 6. Dietetycy mówią, że Splenda to nie tylko cukier
 7. Tętno ujawnia ryzyko nagłej śmierci
 8. Znaki ostrzegające o udarze mogą rozpocząć się kilka dni wcześniej
 9. Sezon grypowy może jeszcze nie być osiągnięty
 10. Diet Pill Acomplia chroni funty

Funkcja WebMD Sprawdzone przez © 2005 WebMD, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czy facet, który uzupełnia napoje w automacie z napojami w biurze, zna cię z imienia?

Czy do porannego bajgla piłbyś dietetyczną sodę?

Czy Twój syn lub córka mogliby powiedzieć „napój gazowany”, zanim powiedział „mleko” lub „sok”?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, być może pijesz nadmiernie napoje gazowane. Soda nie jest tak popularna jak kiedyś. Beverage Digest poinformował w marcu 2006 r., że sprzedaż napojów w USA, takich jak Coke i Pepsi, spadła w poprzednim roku o 0,7%, co było początkowym spadkiem od dwudziestu lat. Ale w ubiegłym roku nadal kupiliśmy o wiele ponad 10 miliardów egzemplarzy napojów gazowanych.

Gdzie jest problem? Każda puszka lub butelka słodzonego napoju gazowanego dodaje setki kalorii do Twojej diety – ale nie ma absolutnie żadnej wartości odżywczej. W rzeczywistości, według Centrum Nauki Interesu Publicznego, napoje gazowane mogą być największym źródłem kalorii w diecie Amerykanów, stanowiąc około 7% naszych kalorii.

Wielu naukowców twierdzi, że soda może być dużym źródłem problemów zdrowotnych. Liczne badania łączą nadmierne spożycie napojów gazowanych z. Na przykład raport uczniów z Massachusetts wykazał, że z każdym dodatkowym słodkim napojem wypijanym przez dziecko dziennie, jego prawdopodobieństwo wzrostu wzrasta o 60%.

„Badania finansowane przez przemysł napojów nie sugerują żadnego związku między napojami gazowanymi a; badania finansowane przez innych domagają się odmienności” – mówi dr David Katz, profesor nadzwyczajny zdrowia publicznego w Yale School of Medicine.

Soda była związana z wieloma innymi schorzeniami. Różne badania wykazały, że napoje gazowane mogą zwiększać niebezpieczeństwo. Wszyscy wiedzą, że soda może uszkodzić. Niektóre badania pokazują, że napoje gazowane mogą zwiększać niebezpieczeństwo, wypierając mleko z diety lub wpływając na wchłanianie.