Raheem Sterling’in omuzlarında taşıdığı sorumluluk ondan en iyiyi çıkarmaktır Karadağ’da maçı yaralayan ırkçılıktan sonra yaptığı röportajlar buna örnek oldu.

Raheem Sterling’in omuzlarında taşıdığı sorumluluk ondan en iyiyi çıkarmaktır Karadağ’da maçı yaralayan ırkçılıktan sonra yaptığı röportajlar buna örnek oldu.

Açıkça Mo Salah hayranı olmayan bir başkası, ‘Birinin bu kadar yaklaşması ve ayağa kalkması için. Şok var. ‘ Savunucuların baskısı altına girdiğinde biraz dalgıç olarak ün kazandığı için Salah ile alay ediyorlardı. 

Liverpool, Tottenham’ı Şampiyonlar Ligi finalinde Salah’ın erken penaltı ve Divock Origi’nin geç bir grevi sayesinde yendi.

Oyuncular, yüz binlerce taraftarın desteklerini göstermek için geldiği etkileyici bir geçit töreninde Şampiyonlar Ligi kupasını göstermek için Liverpool sokaklarına çıktı. 

  • ‘Liverpool’da uzun vadeli bir anlaşmam var’: Jurgen Klopp değil … Liverpool, şimdiye kadar galip gelen ilk Premier Lig takımı oldu … Futbolu unutun, bu kazanan futbol: … Tottenham Hotspur 0-2 Liverpool: Jurgen Klopp kupayı kırdı …

2,5 bin hisse

Futbol Federasyonu’nun yeni genel müdürü için kısa listesinin mevcut ticari ve futbol geliştirme baş sorumlusu Mark Bullingham’dan bir dahili adayı içerdiği anlaşılıyor.

FA’nın futbolun dışına bakması beklenirken – giden CEO Martin Glenn, United Biscuits ve PepsiCo İngiltere ve İrlanda’nın eski CEO’su olarak son derece etkileyici bir özgeçmişle geldi – Bullingham’ın seçim sürecindeki ilk büyük engeli ortadan kaldırdığına inanılıyor.

2016’da FA’ya katılmadan önce bir spor ve eğlence pazarlama ajansının CEO’suydu. Wembley’deki içerdekiler, onu iş için ciddi bir rakip olarak görüyor.

Yeni CEO’su için FA kısa listesinin dahili bir aday içerdiği anlaşılıyor

FA, yeni bir CEO bulmak için Premier Lig’i yenecekleri konusunda iyimser, ancak iki kuruluş aynı firmayı baş avcıları istihdam etmiş olsa da.

Premier Lig işi her zaman Glenn’den daha çekici kabul edildi, ancak lig ilk iki seçeneği tarafından reddedilirken, FA’nın Bullingham da dahil olmak üzere iyi bir başvuru listesine sahip olduğu söyleniyor. 

Bullingham, İngiltere’nin kıdemli erkek takımı için bir isim sponsoru ararken şu anda FA ticari takımına liderlik ediyor.

Vauxhall’ın 2018 Dünya Kupası’ndan sonra İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ile FA için yılda 6 milyon sterlin değerindeki manşet sponsorluk anlaşmasını iptal etmesinin üzerinden iki yıl geçti.

Rugby ve atletizm ile büyük sponsorluk anlaşmaları yapan sigorta devleri Aviva adaylar arasında öne çıkıyor. 

  • Declan Rice, taze İngiltere ve İrlanda fırtınasında zorlandığı gibi … İngiltere, başladıklarında ‘cehennem gibi’ bir karşılama sözü verdi … Howard’ın yolu rakiplerinin yıllar önündeydi: Wilkinson açıklıyor … Chelsea boykotu! Blues sezonluk bilet sahipleri koltuk satıyor …

İngiliz oyuncuların aileleri ve arkadaşları Pazartesi gecesi Karadağ’da ırkçı tezahüratların seviyesi karşısında dehşete düştü.

Maymun tezahüratları ve ırkçı yorumlar – N kelimesi dahil – duydular ve hatta çocukların İngiltere’nin 5-1 galibiyetinde aşağılık sözler söylerken yetişkinleri taklit ettikleri bile görüldü. Kötüye kullanım o kadar şiddetliydi ki, Başbakan Theresa May’ın ofisi protestolara katılmak için harekete geçti.

Declan Rice ve Jadon Sancho da dahil olmak üzere oyuncuların sevdikleri, alayların özellikle zehirli olduğu söylenen evdeki bankın arkasındaydı.

İngiltere için Karadağ’a karşı oynadığı sırada maymun sesleri Danny Rose’u hedef alıyordu 

İngiltere, hedeflerinden birini kutlarken, 18 yaşındaki Callum Hudson-Odoi’ye bir çakmak atıldı

  • Sarhoş, kokainle uyuşturulmuş, 25 yaşın altında ve tasarımcıya bürünmüş … PFA CEO’su Gordon Taylor şişkin bir halde bırakıyor … Jadon Sancho veya Marcus Rashford? Declan Rice veya Jordan … ‘Ne yolculuk!’: Declan Rice, eski fotoğrafını paylaşıyor …

23 hisseleri

Maymun sesleri oyunun sonuna doğru Danny Rose’u hedef aldı ve İngiltere, ikinci yarıdaki üç golünden birini kutlarken 18 yaşındaki Callum Hudson-Odoi’ye çakmak atıldı.bahsegel t

Federasyonun İngiltere’nin oyuncularına yönelik ırkçı tacizi “kabul edilemez” olarak nitelendirmesinin ardından Karadağ en azından stadyumun kapanmasıyla karşı karşıya.

UEFA, Salı günü Karadağ aleyhine disiplin soruşturması açtı ve Cumhurbaşkanı Aleksander Ceferin olayları “felaket” olarak nitelendirdi.

İngiltere oyuncuları, ırkçı olarak tacize uğrayan takım arkadaşları arasında hızla toplandı: “Birimize kötü davran, hepimizi taciz edersin”. 

Tottenham arkadan ayrıldı Rose, Podgorica Şehir Stadyumu’ndan ayrılırken perişan görünüyordu. Bu, Balkanlar’da ikinci kez böyle bir muameleye katlandı, ilki 2012’de İngiltere’deyken Sırbistan’da oldu.

Bir kaynak şöyle dedi: ‘Soyunma odasındaki herkese olanlardan sonra hepsinin bir arada durduğu açıklandı. Birimiz için gidin, hepimiz için gidin. “

İngiltere kaptanı Harry Kane ırkçı tacizi kınadı ve şöyle dedi: “Benim ve takımın gözünde bu kabul edilemez. Birbirimize bağlı kalacağız, oyuncularla takılacağız, elimizden geleni yapacağız, ama sonuçta UEFA’ya ve bunu kim organize ederse sorumluluğu üstlenip bunu yaparken yakalanan taraftarları cezalandıracak.

“Arkadaşlarımdan hiçbirinin bundan geçmesini istemiyorum. Olmamalıydı ama bizim elimizde değil ve ne olacağını göreceğiz. “

İngiltere’nin oyuncuları bir meydan okuma mesajıyla toplandılar: “Birimize suistimal edin, hepimizi taciz edersiniz”

Yüzbaşı Harry Kane, ‘Arkadaşlarımın bundan geçmesini istemiyorum. Olmamalı ‘

Maç, fikstürü yüksek riskli gören UEFA tarafından izlendi. Podgorica’da, Rangers oyuncuları DaMarcus Beasley ve Jean-Claude Darcheville’in Ağustos 2007’de benzer bir suistimale maruz kaldığı bu tür olayların geçmişi var ve bir dosya oluşturuldu.

Başbakan’ın sözcüsü James Slack, UEFA’dan “güçlü ve hızlı” harekete geçilmesini talep eden olay o kadar ciddiydi. Avrupa’nın yönetim kurulu, suçlu bulundukları takdirde asgari cezanın stadyumun kısmen kapatılması olacağını açıkça belirtti.

Bir FA sözcüsü şunları söyledi: ‘İngiltere oyuncuları iğrenç ırkçı sloganlara maruz kaldı. Bu, oyunun hiçbir seviyesinde kabul edilemez ve UEFA’nın kararını memnuniyetle karşılıyoruz. İlk odak noktamız, UEFA’yı araştırmaları ve ilgili oyuncular ve personel ile desteklemektir.

İngiltere patronu Gareth Southgate Birmingham havalimanına dönüş uçuşunda ekibe hitap etti

“Deneyimlerimiz, Kick It Out gibi kampanyacılarla birlikte çalışırken hem yaptırımları hem de eğitimi birleştirerek gerçek bir ilerleme kaydedilebileceğidir. Ancak daha yapılacak çok iş var. Ayrımcılıkla mücadele etmek için hepimiz birlikte çalışmak ve deneyimlerimizi paylaşmak için sorumluluk almalıyız. “

İngiltere menajeri Gareth Southgate olanlardan dolayı uyuşmuştu. Ancak, Birmingham havaalanına geri dönen oyunculara hitap etti.

Karadağ’ın bir sonraki maçı 7 Haziran’da Kosova’ya karşı oynayacak. UEFA, Hırvatistan’ın geçtiğimiz Ekim ayında Rijeka’da İngiltere’ye ev sahipliği yaptığında yaptığı gibi, stadyumu kapatmaktan hiç çekinmeyecek.

  • Sarhoş, kokainle uyuşturulmuş, 25 yaşın altında ve tasarımcıya bürünmüş … PFA CEO’su Gordon Taylor şişkin bir halde bırakıyor … Jadon Sancho veya Marcus Rashford? Declan Rice veya Jordan … ‘Ne yolculuk!’: Declan Rice, eski fotoğrafını paylaşıyor …

23 hisseleri

 

 

Peter Crouch, Sportsmail’de köşe yazarıdır

Korkusuz. Oyunumuzu aydınlatan genç oyuncuları tanımlayan tek kelime bu.

Beceri ve yetenekten bahsetmek sorun değil ama göze çarpan sinir eksikliğidir.

Örneğin, geçen Mayıs’ta Şampiyonlar Ligi finalinde oynayan Trent Alexander-Arnold’u yalnızca 19 yaşında izledim ve sanki hayatı boyunca o sahnede oynamış gibiydi. Marcus Rashford, Manchester United’a liderlik ediyor ve kendinize 21 yaşında olduğunu hatırlatmalısınız.

19 yaşına yeni giren Jadon Sancho, İngiltere takımına sorunsuz bir şekilde girdi ve şimdi Callum Hudson-Odoi, Wayne Rooney’in Nisan 2003’te Türkiye’ye karşı ilk maçını yankılayan bir tavırla aynısını yaptı.

Hudson-Odoi yerlere gidiyor. Bunun apaçık olduğunu söyleyebilirsin ama inan bana, birkaç iyi oyunu atlatıp oynayan ve sonraki yıllarda gözden kaybolan yeterince çocuk gördüm. Onların yanında çalışıp oyun oynadığınızda, farklı olanları görebilirsiniz.

  • ‘Konu enerji ya da bacak değil, zihinle ilgili …’ Cristiano’yu özlüyorum ‘: Lionel Messi, Ronaldo’yu dilediğini itiraf ediyor … Callum Hudson-Odoi, Maurizio Sarri’nin dikkatini çekerken … Arsenal’in teklifi Petr Cech, emekli olduğunda koçluk rolü …

278 paylaşım

Cardiff’te Callum Hudson-Odoi ile başlasaydı Maurizio Sarri’ye bir iyilik yapabilirdi.

O farklı. Geçen Kasım ayında, PAOK Selanik’e karşı bir Avrupa Ligi maçını izlemek için Stamford Bridge’e gittim. Chelsea 4-0 kazandı ve Hudson-Odoi gollerden birini attı. Oyunundaki enerji, gözlerini ondan alamayacağın anlamına geliyordu.

Maurizio Sarri, bu maçın başından beri onunla oynadı, şimdiye kadar Hudson-Odoi’nin Premier Lig’de serbest kalmasına izin verme konusunda isteksizdi. Neden yedek kulübesinden sadece 84 dakika oynadığını anlamak zor. Willian ve Pedro Chelsea için harikaydılar ve onlara saygısızlık etmiyorum ama Hudson-Odoi onlara bakacak ve giderek sabırsızlaşacak. Bu her gencin hissettiği bir şey: sen karar verdin, sıra bende.

Hudson-Odoi ile başlasa Sarri’ye bir iyilik yapabilir, belki Pazar günü Cardiff’e karşı. Chelsea, ev sahibi bir olasılığın gidip bir iz bırakması için haykıran bir kulüp – John Terry’den bu yana kimse yapmadı.

Sarri, bu sezon Hudson-Odoi’yi nasıl kullandığını savundu ve ona şans verdiği doğru, ancak onu lig planlarının dışında tutmanın neredeyse imkansız olduğu noktaya geliyor. Şimdi oynamazsa hayranlar nedenini bilmek isteyecek.

Chelsea’ye bakıyorum ve genç bir İngiliz kalbi ile gelişebilecek bir takım görüyorum. Ruben Loftus-Cheek’in büyük bir hayranıyım, Ross Barkley güvenini yeniden keşfetmiş gibi görünüyor ve önümüzdeki yıllarda Derby’de kiralık olan Mason Mount’a da etki edebilecekler.

Hudson-Odoi’nin Karadağ’da sınırsız bir güvenle koştuğunu görmek muhteşemdi. 18 yaşımdayken nasıl bir şey olduğunu düşündüm. Premier Lig için hiçbir yerde hazır değildim ama kesinlikle öyle olduğunu görebiliyorsunuz.

Chelsea, Hudson-Odoi’yi Ocak ayında Bayern Münih’in pençelerinden uzak tutmak için savaştı, ancak Almanların bu yaz bazı Premier Lig kulüpleriyle birlikte geri dönmesini bekliyorum. Önümüzdeki haftalarda düzenli oynarsa, ona tutunmak daha kolay olacaktır.

 

Mauricio Pochettino’nun geleceği planlanmış gibi görünürken, Spurs ilk dört yarışa odaklanabilir 

Tottenham, Premier Lig uluslararası turnuvalar için kapanmadan önce kötü bir performans sergiledi ancak Mart aslında onlar için parlak bir aydı.

Real Madrid’in Zinedine Zidane ve Manchester United’ı ataması, Ole Gunnar Solskjaer’i kendi menajerleri yapmasıyla, bu yaz Pochettino’yu cezbetmeye çalışacak gibi görünen iki kulüp Daniel Levy’yi rahatsız etmeyecek.

Daha sonra Tottenham’ın yeni stadyumunun hazır ve çalışır durumda olduğunu eklediğinizde, resim olumlu.

Sezonun açılış gününde Pochettino’nun kulübü için Şampiyonlar Ligi’nde bir sezon daha güvence altına alacağına inandığımı ve sekiz maç kala fikrimi değiştirmeyeceğimi söyledim.

İnsanlar yeni stadyumun oyun değiştirici olduğundan söz ettiler ama şunu söyleyeyim: hiçbir oyuncu bir kulübe katılmaz çünkü stadyum iyidir – onlar menajer için oynamak istedikleri için katılırlar ve Pochettino en yüksek kalibrede. Mahmuzların bu yaz onu desteklemesi gerekiyor.

Oyuncular ona inanıyor, kulübe inanılmaz bir sadakat gösterdiler ve her şey gelecek için çok heyecan verici görünüyor. Doğru yatırımla, Manchester City ve Liverpool’u zorlamak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olacaklar.  

 

Sterling ırkçıları idare etmede klas gösterdi   

Raheem Sterling’in Potansiyel olarak Yılın Oyuncusu kazanması hakkında yazdığımdan bu yana üç hafta geçti ve o zamandan beri sadece kimlik bilgilerini geliştirdi.

Onun oynamasını izlemek şu anda bir zevk ve hızıyla takımları korkutuyor. Geçen sezon çok başarılı olduğunu düşünmüştüm ama bu kampanyada golleri ve asistleriyle bir üst seviyeye çıktı ve kendini yönetme şekli çok etkileyici. İnsanların hızlıca eleştirip bir poster çocuğuna nasıl gittiğini görmek inanılmazdı ve omuzlarında taşıdığı sorumluluk, ondan en iyisini çıkarmak.

Bunu Manchester City için gördük ve şimdi İngiltere için görüyoruz. 

Raheem Sterling’in omuzlarında taşıdığı sorumluluk, ondan en iyiyi çıkarmaktır.

Karadağ’da maçı yaralayan ırkçılıktan sonra yaptığı röportajlar buna örnek oldu. Mutlak sınıfla korkunç bir durumla başa çıktı ama ilk başta böyle bir konumda olması korkunçtu. Doğu Avrupa’da bu olaylar devam ediyor ve utanç verici.

Shola Ameobi’nin bir 21 Yaş Altı yolculuğunda korkunç bir şekilde kötüye kullanıldığını hatırlıyorum ve bu, gelecekte istismara uğramış bir oyuncunun yürüyüp takım arkadaşlarının takip edeceği noktaya ulaştı. Oyuncular seslerini duyurabilecek bir konumdadır ve Sterling bu konuda üzerine düşeni yapmıştır.

 

BENİM HAFTAM

GÖZÜ KİM YAKALADI: Jonathan Walters

Fernando Torres, Michael Owen ve Wayne Rooney gibi en iyi forvetlerle ortak olduğum için şanslıydım ama Jonny favorilerimden biriydi.

Takımımız topa sahipken bir pivot, biz yapmadığımızda da bir orta saha oyuncusu. Bir makine gibi çalıştı ve her şeyden çok üst düzey bir adam. Emekliliğinin tadını çıkarmayı hak ediyor. 

 

BENİM İÇİN SONRAKİ … 

Premier Lig’e dönelim ve şampiyonluk yarışının nasıl geliştiğini görmekle ilgilenirken, Burnley’de tüm sezon beni etkileyen Wolves’a karşı önemli bir maçla devam ediyoruz. Tahtada biraz daha puan almamız bizim için önemli. 

 

NE DİNLİYORUM …  

LONA adlı yeni bir grubun büyük bir hayranıyım. Onların büyük şeyler yaptığını görebiliyorum ve yeni şarkıları Shangri-La’ya bir göz atmalısınız. 

 

NELER YAPIYORUM …

Evimizdeki herkesi futboldan uzaklaşmak için uluslararası molayı kullanarak… saatlerce futbol izleyerek mutlu ettim! İngiltere’nin ne kadar iyi olduğu göz önüne alındığında beni suçlayabilir misin? 

İlan

  • ‘Konu enerji ya da bacak değil, zihinle ilgili …’ Cristiano’yu özlüyorum ‘: Lionel Messi, Ronaldo’yu dilediğini itiraf ediyor … Callum Hudson-Odoi, Maurizio Sarri’nin dikkatini çekerken … Arsenal’in teklifi Petr Cech, emekli olduğunda koçluk rolü …

278 paylaşım

Real Madrid, Luka Joviç’i Salı günü Frankfurt’tan sözleşme imzalamak için 62 milyon sterlin harcadıklarında tarihinin en pahalı forvet oyuncusu yaptı.

Henüz 21 yaşında olan Jovic, geçen sezon Almanya’da hızla büyüyen bir süperstar haline geldi ve Eintracht Frankfurt için kırmızı sıcak formuyla Bundesliga’nın gözlerini kamaştırdı.

İki yıl önce az bilinen bir borçlu olarak geldi, ancak şu anda Avrupa’nın yeteneklerinden en çok söz edilenlerden biri, Bernabeu’ya büyük parayla taşınmadan önce Barcelona ve Bayern Münih ona ilgi gösteriyor.

Öyleyse, Sırp gencinin tek olduğu tek şey mi ve Real önümüzdeki yıllarda ondan ne bekleyebilir? Sportsmail forvet konusunda düşüş yaşıyor.

Real Madrid, 62 milyon sterlinle Luka Joviç’i tarihinin en pahalı forvet oyuncusu yaptı.

Geçen sezon Avrupa Ligi’nde Chelsea’ye karşı bu gol dahil 10 kez gol attı.

Luka Jovic kimdir?

Kariyerine Sırbistan ve Kıbrıs’ta başlayan Jovic, büyük çıkışını 18 yaşında 2016 yılında Benfica’ya 6 milyon sterlinlik bir hamle yaparak yakaladı.